تکذیب برکناری مدیرعامل موسسه مردمی نرجس شیراز – از رسانه ها انتظار بیان حقیقت داریم

تکذیب برکناری مدیرعامل موسسه مردمی نرجس شیراز

مدیرعامل مؤسسه خیریه مردمی نرجس شیراز: از رسانه ها انتظار بیان حقیقت داریم

مدیرعامل مؤسسه خیریه مردمی نرجس شیراز خواستار بیان حقیقت از سوی رسانه ها شد و از اثبات حقایق در دستگاه قضایی استقبال کرد.
هدایت بهاءالدینی در جمع خبرنگاران با انتقاد از جوسازی هایی که علیه مؤسسه نرجس توسط برخی افراد صورت گرفته، اظهار داشت: بسیاری از خیران تحت تأثیر این سیاه نمایی ها و سمپاشی ها قرار نگرفته اند و بر اساس آمار و اسنادی که موجود است، میزان کمک های مردمی به مؤسسه مردمی نرجس شیراز افزایش داشته است.
او با قدردانی از نیکوکارانی که بیش از 27 سال به کودکان بی سرپرست و معلول در مؤسسه مردمی نرجس شیراز یاری می رسانند، اظهار داشت: امیدواریم با اثبات حقایق و واقعیت ها در مراجع قانونی شاهد بازگشت اعتماد عمومی به جامعه باشیم.
وی با تقدیر از روشنگری اصحاب رسانه در راستای تنویر افکار عمومی گفت: خبرنگاران همواره یار و یاور مؤسسه های خیریه در حوزه اطلاع رسانی بوده اند و از شمار اندکی که با اظهارات نادرست و جهت دار جامعه را به گمراهی کشانده و موجبات تردید خیران را پدید آورده اند، در مراجع قضایی شکایت کرده ایم.
مدیرعامل مؤسسه خیریه مردمی نرجس شیراز از رسانه ها درخواست کرد تا بر اساس مستندات و شواهد مستدل و قانونی نسبت به انتشار اخبار و گزارش ها اقدام کنند.
بهاءالدینی در بخش دیگری از سخنانش رسالت خدمتگزاری به معلولان و نگهداری از کودکان بی سرپرست را فرصتی الهی قلمداد کرد و بیان داشت: مسئولان ارشد کشور و استان به همراه مهمانان خارجی بارها از مؤسسه مردمی نرجس شیراز بازدید کرده اند و این مرکز به عنوان مؤسس های خوشنام و موفق در سطح کشور شناخته می شود.
او این موفقیت ها را در پرتو الطاف پروردگار متعال، کمک های خیران و تلاشهای شبانه روزی کارکنان این مرکز ارزیابی کرد و افزود: در مدت 27 سالی که مؤسسه مردمی نرجس شیراز مشغول به خدمت رسانی است، بیش از 25 هزار مترمربع فضا برای نگهداری و ارائه خدمات برای کودکان بی سرپرست و معلولان با حمایت های مردمی ساخته شده و بسیاری از خدماتی که در این مرکز ارائه می شود، بالاتر از سطح استانداردهای رایج است.
مدیرعامل مؤسسه خیریه مردمی نرجس شیراز، رضایتمندی کارشناسان و خانواده های معلولان را به عنوان یکی از دستاوردهای مهم این مؤسسه در حوزه ارائه خدمات ارزیابی کرد و افزود: انبوهی از کمک های مردمی نشانگر اعتماد اقشار عمومی جامعه به مؤسسه مردمی نرجس است.
بهاءالدینی در ادامه اظهار داشت: هیئت امنای مؤسسه مردمی نرجس کاملاً مردمی و متشکل از اقشار و صنوف مختلف جامعه است و برای اولین بار در سطح کشور از خانواده توانخواهان در کرسی های هیئت مدیره بهره بردیم.
او با ابراز تأسف از نسبت هایی که پیرامون مؤسسه مردمی نرجس در برخی رسانه ها انتشار یافته، گفت: پرونده این مرکز در مرحله رسیدگی توسط کارشناسان رسمی قوه قضائیه قرار دارد و بازپرس در دادسرا با دقت و نگاهی تیزبین مشغول رسیدگی به ابعاد مختلف آن است و هنوز پرونده به دادگاه جهت صدور حکم قاضی ارسال نشده است. این در حالی است که گزارشهای نادرستی مبنی بر صدور رأی محکومیت در برخی از رسانه به دروغ منتشر شده که کاملاً خلاف واقع بوده و از آنها به مراجع رسمی قانونی شکایت کرده ایم.
وی با تأکید بر این موضوع که در مقابل عدالت، قانون و نظر مراجع رسمی کاملاً مطیع هستیم، بیان داشت: به عدالت قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده کاملاً ایمان داریم و مستندات کافی برای رفع شبهات و ابهامات و اتهامات مطرح شده در اختیار است. در بایگانی مؤسسه مردمی نرجس تمامی مدارک و مستندات فعالیتها به صورت کاملاً شفاف موجود است.
مدیرعامل مؤسسه خیریه مردمی نرجس شیراز با بیان اینکه اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه مؤسسه مردمی نرجس است، اظهار داشت: بیش از 250 معلول در مؤسسه مردمی نرجس نگهداری می شوند و اگر هزینه نگهداری هر نفر را به طور متوسط ماهیانه 15 میلیون تومان در نظر بگیریم، به اهمیت تداوم کمک های خیران پی می بریم.
بهاءالدینی سیاه نمایی و انتشار اخبار نادرست از سوی برخی از رسانه ها را ظلم بزرگی به افراد معلول و کودکان بی سرپرست خواند و گفت: با کاهش کمک های خیران به مراکز خیریه، آنها توانایی نگهداری و مراقبت از توا نخواهان را نخواهند داشت.
او در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از تلاشهای مجموعه بهزیستی گفت: مدیران و کارشناسان بهزیستی همواره نظارت پیوست های بر فعالیت مؤسسه مردمی نرجس دارند و از عموم جامعه نیز دعوت می کنیم تا از بخش های مختلف این مرکز بازدید کرده و از نزدیک در جریان امور قرار بگیرند.
مدیرعامل مؤسسه خیریه مردمی نرجس شیراز با تشریح برخی از خدماتی که در این مرکز به توا نخواهان ارائه می شود، افزود: مواردی نظیر کاردرمانی، فیزیوتراپی، روانشناسی، آموزشهای مختلف و بسیاری دیگر از نیازهای معلولان در این مرکز به توانخواهان ارائه می شود و این در حالی است که بهترین درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به آنهاست.
بهاءالدینی افزود: نشر اکاذیب و تهمت ناروا باعث شیوع بی اعتمادی در جامعه می شود و از رسانه ها تقاضا داریم تا پایان زمان رسیدگی مراجع ذیصلاح و ابلاغ حکم دادگاه از انتشار اخبار نادرست پرهیز کنند.
وی در پایان اظهار داشت: همچنین از مقامات محترم قضایی تقاضا داریم تا به صورت دقیق و موشکافانه تمامی حسابها و اموال من و خانواده ام را از ابتدای فعالیت تاکنون مورد بررسی قرار داده و چنانچه هرگونه شبهه ای وجود داشته باشد، آماده پاسخگویی کامل هستیم. اطمینان داریم مقامات قضایی بدون هیچ گونه جهت گیری و پیش داوری حکم صادر خواهند کرد و در برابر قانون و عدالت مطیع و پاسخگو هستیم.

تکذیب برکناری مدیرعامل موسسه مردمی نرجس شیراز