مؤسسه‌ی خیریه‌ی نرجس، ‌از گذشته برآن بوده تا بهترین خدمات را به جامعه‌ی هدف ارائه دهد، به همین منظور کوشیده است تا نقش علم و دانش روز را در تمام جنبه‌ها پررنگ ساخته و از آن بهره برد.

وضعیت کنونی اقتصاد در جامعه، ما را برآن داشت تا با تغییر سیاست‌های مالی خود، ‌بتوانیم پاسخ‌گوی نرخ رو به رشد هزینه‌های نگهداری از معلولین باشیم.

در همین رابطه، مؤسسه‌ با دعوت از دکتر سعید وارسته، اقدام به برگزاری کلاس آموزشی مدیریت مالی و ایده‌پردازی نمود.

دکتر وارسته در جریان برگزاری کلاس و در جمع کارکنان سرای نرجس گفت: واقعا مایه‌ی خرسندی است که انسان کاری داشته باشد تا ضمن گذران زندگی بتواند نیازهای روحی خود را نیز ارضا کند.

افراد زیادی هستند که در یک روز ۱۰برابر ما درآمد دارند، اما وقتی وارد زندگی آن‌ها می‌شویم، می‌بینیم که گم‌کرده‌ای دارند.

خیلی وقت‌ها از نعمت‌هایی که خداوند به ما عطا کرده است غافلیم، این نعمت بزرگ آرامش است، نعمت حس خوب به خود داشتن، نعمت احساس مثبت‌بودن کردن.

امروز صنعت در دنیا به‌سرعت در حال تغییر است، فناوری‌های ۵سال گذشته در حال حاضر بدون استفاده است. فناوری بسیار قدرت‌مند شده است.

مجموعه‌ای در این سرعتِ تغییر در صنعت ما ماندگار خواهد ماند که در تغییرات پیش‌رو باشد و بتواند تغییرات را پیش‌بینی کند.

اولین قدم در مسیر پیشرفت شناخت ویژگی‌های خودمان است، نقاط قوت ما کدام است؟

به نظر من نقطه‌قوت مراکز خیریه اعتبار آن در بین مردم است. اعتباری که بین‌المللی است و کشورهای دیگر نیز مراکز خیریه را با اهمیت می‌دانند.

مؤسسه‌ی نرجس با قابلیت‌های بالایی که دارد، می‌تواند با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی همکاری‌های زیادی داشته باشد و در گسترش علم پیشرو باشد.

وارسته در بخش دیگری از سخنان خود افزود:

در بررسی میزان هوش افراد، نشان داده شده است که میزان هوش یک فرد ژاپنی‌ از حد متوسط پایین‌تر بوده است اما نکته‌ای که باعث پیشرفت آن‌ها شده، احساس مسئولیت آن‌ها نسبت به کار است.

فرصت‌های زیادی پیش‌روی خیریه قرار دارد تا بتوانند در آن موقعیت مالی خود را بهبود بخشند.

در پایان ایشان ضمن ارائه‌ی راهکارهای مناسب، آینده‌ی پیش‌روی مؤسسه‌ی نرجس را بسیار روشن ارزیابی نمود.